Xiaomi Mi Band 5’in Temmuz’da Küresel Satışa Çıkacağı Kesinleşti

Xiaomi Mi Band 5 ‘in daha önce 18 Haziran’da Çin’de satışa sunulacağı geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı, yeni gelen teyid ise küresel tarih. Çinli şirket Temmuz 2020’de küresel çıkış tarihi olacağını resmen doğruladı.


Mi Band 5

NFC özelliği Belli oldu mu ?

Mi Band 5’in Çinde sürümlerinde bulunan NFC çipi, sadece Çin’in yerel ödeme sistemleri olan UnionPay ve Alipay tarafından kullanılabiliyor. Bu yüzden kullanıcılara hatırlatmakta yarar var ; Ssırf NFC desteği var diye Aliexpress yada diğer çin menşeili satış kanallarından NFC modeline sahip olsanız dahi NFC ile ödeme özelliğini Türkiye’de kullanamayacağınız anlamına geliyor.

XİAOMİ Mİ BAND 5 HANGİ ÖZELLİKLERLE GELİYOR?

Yeni Mi Band 5, selefinden %20 daha büyük bir ekranla, 1.2″renkli AMOLED ekran ile geliyor. Sporseverler için yeni mod’ların bulunduğu Mi Band 5 spor modu sayısını 11’e çıkartmış. Kandaki oksijen seviyesini ölçmeye yarayan SpO2 sensörünü de bünyesine katan Xiaomi Mi Band 5 gerçek anlamda Samsung Fit serisi gibi bu özelliklere sahip rakipleriyle boy ölçüşmeyi hedefliyor. Bileklikte ayrıca Kadın kullanıcılar için muuayyen gün özel bir modu da dahil edilmiş. Ayrıca yeni tip manyetik şarjı sayesinde akıllı bilekliğinizi kayışından çıkarmadan şarj edebiliyorsunuz.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

Yorumunuz moderatör onayından sonra yayınlanacaktır.

Hızlı yorum için giriş yapın.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Giriş Yap